Ольга завжди була найбільш ентузіастичним, енергійним та принциповим партнером.

Френсіс Мартін О’Доннелл, координатор ООН в Україні (2004-2009)

 

Вона була уважною до деталей спільних проектів і продемонструвала лідерство і наставництво, займаючи посаду директора міжнародних проектів. Я була вражена її швидкою адаптацією до різних середовищ зустрічей та її істотним внеском у дискусії.

Елеонора Валентайн, керівник програм
Школи зі зв’язків з громадськістю Джона Гленна Університету штату Огайо

 

За час роботи у компанії «Данон Україна» менеджером зі зв’язків з державними установами Ольга Босак проявилася себе як надійна, цілеспрямована та орієнтована на результат людина з яскраво вираженою індивідуальністю. Ольга дуже віддана, ентузіастична і бере ініціативу. Вона відкрита до нового і прагне бути успішною у всьому, чим займається.

Ірина Маркіна, директор з персоналу, Данон Україна

 

Вона надзвичайно обдарована людина, що прагне до досконалості в реалізації кожної поставленої перед собою цілі – і досягає їх! Я не сумніваюся, що Ольга не тільки досягне успіху в будь-якій справі, за яку візьметься, вона завжди буде бажаним членом будь-якої команди – у будь-якому проекті.

Михайло Квятковський, координатор «Бачення 2020 УГКЦ»

 

Олю, і в цьому (у гольфі) перед Вами велике майбутнє! Вітаю з дебютом на полі гри!

Борис Ґудзяк, президент Українського Католицького Університету, Єпископ-Екзарх УГКЦ для українців Франції, Швейцарії та країн Бенілюксу


Ольга Босак – засновник і директор Olha Bosak Management Consulting; єдина українка і єдина жінка у Раді директорів норвезької енергетичної компанії AICE Hydro; член Наглядової ради Українсько-Австрійської Асоціації; засновник і волонтер Фонду Вільна Україна; автор проекту «Живи вільно» у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку. У 2019 році отримала нагороду «Жінка року української енергетики» за номінацією «Керівниця року».

Ольга Босак закінчила із золотою медаллю Добромильську середню школу та з відзнакою Львівську Малу Академію Наук (відділення фізики). Здобула у Львові дві вищі освіти: економічну у Львівському національному університеті імені Івана Франка та філософсько-богословську  в  Українському католицькому університеті. Отримавши першу стипендію на закордонне навчання, а з нею й можливість далі розвиватися й розширювати свій світогляд, навчалася цілий рік у Австрії. Була учасницею лідерського семінару Aspen Institute. 

Вже працюючи, була учасницею навчальних програм за кордоном та отримала сертифікати:

  • Коледж Фрідріха Герделера – програма з менеджменту та комунікацій (Берлін, Німеччина)
  • Віденський інститут міжнародних економічних досліджень (Відень, Австрія)
  • Національна школа адміністрації – ENA (Париж-Страсбург, Франція)
  • Міжнародна академія для керівних кадрів (Гуммерсбах, Німеччина) 

У 19 років заснувала благодійну організацію “Відлуння”, яка досі ефективно працює. У 23 роки, за успіхи у реалізації першої всеукраїнської акції “Різдво Разом”, яка кілька років поспіль – з метою об’єднання України –  збирала разом молодих людей з різних регіонів, отримала від Президента України Віктора Ющенка пропозицію працювати у Секретаріаті Президента України. Перші Президентські Слухання “Виклики, породжені свободою”, координацію підготовки і проведення яких здійснювала Ольга Босак, сприяли залученню різних інститутів громадянського суспільства до формування та реалізації державної політики в Україні. 

У 25 років пані Босак була призначена на посаду начальника управління міжнародних проектів Національної академії державного управління при Президентові України. Очолюване нею управління ініціювало та реалізовувало міжнародні проекти, що сприяли залученню найкращого міжнародного досвіду із запровадження демократичного врядування в Україні. 

Перед започаткуванням свого власного консалтингового бізнесу працювала у німецькій консалтинговій компанії GIZ. Була членом Робочої групи з розробки проекту стратегії розвитку системи управління державними фінансами, створеної за дорученням Міністерства фінансів України. Як консультант Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) надавала консультаційну підтримку в Україні у таких цільових секторах, як альтернативна енергетика та енергоефективність, агробізнес та машинобудування.

Ольга Босак має досвід розробки стратегій, реалізації ініціатив розвитку бізнесу й створення конкурентних переваг через налагодження відносин з органами державної влади та усіма зацікавленими сторонами. Має значний досвід роботи на керівних посадах як у державному, так і в приватному секторах. Працювала в Адміністрації Президента України, з міністерствами, міжнародними організаціями та великими компаніями в Україні й за кордоном. Вона працювала з декількома великими компаніями, надаючи консалтингові послуги в таких галузях, як енергетика, інфраструктура та сільське господарство.

Протягом останніх кількох років Ольга Босак зробила свій внесок у подолання викликів, з якими стикається українська енергетика. Надавала консультаційні послуги для покращення перспектив інвестицій у нафтогазовий сектор та електроенергетику. У 2017-2018 рр. очолювала Центр реформ нафтогазового сектору та корпоративного врядування в державних компаніях Групи Нафтогаз. Працюючи у команді проекту Deloitte з реформування ринку природного газу, сприяла покращенню перспектив інвестицій в нафтогазовий сектор України. Долучалася до корпоратизації Національної атомної енергогенеруючої компанії «Енергоатом», як радниця з питань сталого розвитку.

Ініціювала та розробила концепцію проведення спеціалізованих форумів “Українського Фінансового Діалогу” та “Українського Нафтогазового Діалогу”, головним завданням якого є посилення діалогу та співробітництва між державою, бізнесом та громадськістю.

Ольга Босак є співавтором двох книг про реформу системи державного управління в Україні та автором статей, в яких піднімаються важливі питання менеджменту і енергетики. Постійно бере активну участь у представленні України на міжнародних зустрічах, конгресах, форумах. Була наймолодшим спікером на 16-му Економічному Форумі у Криниці.

У Нью-Йорку у штаб-квартирі ООН, Торонто та Оттаві реалізувала проект публічної дипломатії «Живи вільно». У Парижі – Society Salon XXI.

Створила та очолює Клуб «Молода демократія», що об’єднує українців, які навчалися за кордоном. Ольга є співзасновником благодійного фонду «Фонд Вільна Україна», який було створено після виникнення ескалації конфлікту у Криму з метою підтримки безпеки й оборони України задля її стійкого та стабільного розвитку. Також протягом останніх років вона зробила успішну міжнародну кар’єру художниці. Представляла свої картини в Україні, Австрії, Італії, Франції, США та Канаді.