У 2016 році Ольга Босак отримала запрошення представити свою художню виставку «Живи вільно» у штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй (ООН) в Нью-Йорку. Її  вражаюче та сильне зображення духу української Революції гідності вразило багатьох людей в Україні. Тепер вона реалізовує цей проект публічної дипломатії на міжнародному рівні.

Ідея проекту полягає в сприянні формуванню іміджу нової України на міжнародному рівні. Мета даного проекту – представити світовій спільноті важливість Революції гідності для України, а також те, як масштабні протести взимку 2013-2014 року продовжують формувати громадську думку в Україні й, зокрема, підсилюють прагнення українців жити вільно.

Ольга Босак у своєму публічному виступі про поточні події в Україні у будинку Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку наголосила: «Події, які сталися на початку XXI століття в Україні чітко показали, що існує велика потреба у міцному міжнародному співробітництві та залученні світової спільноти у вирішення конфліктів і запобігання агресії. Хоча кожна країна в світі повинна, першою чергою, зосереджуватися на своїх проблемах, світове співтовариство має обов’язок протистояти агресії, щоб запобігти посиленню глобальної нестабільності.»

Вперше Ольга представила свою художню колекцію робіт «Живи вільно» в Посольстві Угорщини у Києві у січні 2016 року. У жовтні 2016 року – у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку. Після проведення виставки у США її проект було представлено в Оттаві та Торонто. З Канади колекція картин повернулася до Києва й у травні 2017 року виставка цих робіт відбулася в Американському домі.

Натхненням для цієї колекції творів мистецтва стала боротьба України протягом останніх років, яка сприяє змиванню радянського минулого та поверненню українців до своїх справжніх європейських коренів. Ольга вирішила назвати цю художню виставку «Живи вільно» щоб відобразити надії і мрії своєї країни. У час війни Росії проти України в своїх художніх роботах Ольга Босак намагається показати велике бажання багатьох українців жити вільно.

Вона пояснює: «Зайняло б багато років, щоб досягти такого високого рівня розвитку громадянського суспільства, якого досягла Україна у час Революції Гідності. У 90-х роках багато людей не знали, що таке неурядові організації й чому існує необхідність у діяльності благодійних організацій. У радянські часи вважалося, що держава піклується про все і для всіх. Десь там був хтось, хто думає, а люди просто повинні виконувати певні завдання, які визначалися керівництвом Комуністичної партії. Багато років було витрачено на те, щоб Україна повернулася до своєї дорадянської ментальності. І, нарешті, зараз можна бачити, як європейські цінності, притаманні українцям, практикуються знову. Під час Революції Гідності ми всі переконалися у тому, що потреби людей можуть бути задоволеними завдяки владі об’єднаного суспільства. На своїх полотнах намагалася відобразити наші ідеали, переживання та досягнення. Наша свобода здобувається нами високою ціною. Не раз ми відчували – кожен зокрема і всі разом – що значить життя над обривом; у найскладніші миті ми шукали точку опори. Ми чекали на тих, хто виявить солідарність і приєднається до нашої боротьби за європейські цінності. Користуючись нагодою, хочу подякувати країнам-партнерам України, які були й залишаються пліч-о-пліч з нами».

Партнери проекту у США та Канаді: Постійне представництво України при ООН, Міністерство закордонних справ України, Посольство України в Канаді, Канадсько-українська фундація, Американська торгівельна палата (ACC), Американсько-українська ділова рада (USUBC), Horizon Capital, SoftServe та DHL

Партнери проекту в Україні: Посольства Німеччини та Угорщини в Україні, Американський дім у Києві

Про досягнення Ольги Босак в мистецькій сфері:

Першу картину олійними фарбами написала у 26 років для свого батька, що стало для нього великим подарунком: саме батькові, який від дитинства всіляко сприяв розвиткові та реалізації творчого потенціалу доньки, найбільше завдячує любов’ю до краси та мистецтва.

Навчалася у Зальцбурзькій міжнародній літній академії мистецтв у Австрії. ЇЇ роботи були помічені в Нью-Йорку та опубліковані в книзі «Міжнародні сучасні художники», а також на ресурсах «Мистецтво захоплює Манхеттен».

Ольга Босак представляла свої роботи в Україні, Австрії, Італії, Франції, США та Канаді. У Києві відбулося дві персональні виставки «Живи кольорово!» та «Живи вільно!», яка проводилася у співпраці з Посольствами Німеччини, Угорщини та Австрії. Персональні художні виставки Ольги Босак відбулися у Нью-Йорку у штаб-квартирі ООН, а також в Оттаві та Торонто.

У Мілані її роботи були відібрані для участі у проекті «Жіноча сутність», який представляє сучасних жінок художників з усього світу. У Парижі отримала нагороду «Жіноча мистецька нагорода 2017».

Її роботи постійно перебувають на тимчасових виставках в офісах приватних компаній та знаходяться у приватних колекціях в Україні, Австрії, Італії, Франції, Норвегії, США та Канаді.

Інтерв’ю Ольги Босак на «Голос Америки»: https://youtu.be/U4GDKlHIHWc/

Картини Ольги Босак на веб-сторінці он-лайн галереї Arts-UA:

http://arts.in.ua/artists/Olha_Bosak/

DSCN4269